california_se_latdx

CALIFORNIA 1400 TOURING

W roku 2017, poza nowym malowaniem, jak zwykle nawiązującym do malowań sprzed lat wielu, California otrzymała min. nowe zestawy przełączników, malowane na czarno pokrywy zaworów i, co najważniejsze, nowe tylne amortyzatory. Mają one poprawioną charakterystykę oraz zupełnie zmienioną regulację napięcia wstępnego sprężyn. Teraz, na wzór motocykli turystycznych, dokonuje się tego wygodnym pokrętłem.

Z Policji na salony.

Od ponad czterdziestu lat, Moto Guzzi California jest najbardziej znanym włoskim motocyklem na świecie.

Jego kariera rozpoczęła się w 1970 roku, kiedy to Moto Guzzi wygrywa przetarg na motocykl dla Policji Los Angeles. Po serii trudnych testów, po raz pierwszy w USA,

producent zagraniczny podpisał kontrakt na dostawy motocykli dla Policji. Guzzi wygrało pokonując, oprócz krajowego producenta, najlepszą angielską konkurencje.

Wiadomość o tych Moto Guzzi w mundurze wzbudziło ogromne zainteresowanie w Europie, wzmocniło doskonałą reputację, która miał model V7. Na fotografiach  agentów policji Los Angeles i Highway Patrol było jednak widać, że motocykl zdecydowanie różni się od tych zwykłych na sprzedaż: siodłem, kierownicą, podestami zamiast podnóżków i mnóstwem chromu.

Elementy nawiązujące do stylu amerykańskiego tak przypadły do gustu klientom, że już w 1971 Moto Guzzi wprowadziło do seryjnej produkcji nowy model pod nazwą California.

Skonstruowanie następcy najsłynniejszego modelu Moto Guzzi na świecie stanowiło duże wyzwanie.

Począwszy od stylistyki która miała być nowoczesna a jednak rozpoznawalna i zgodna z genealogią siedmiu pokoleń Californii produkowanych do tej pory, a skończywszy na technologii, która miała zdeklasować konkurencje.

California 1400 to:

  • największy silnik V-Twin kiedykolwiek wyprodukowany w Europie, będący w stanie zapewnić moment obrotowy 120 Nm przy zaledwie 2750 obr / min.
  • pierwszy na świecie cruiser wyposażony w kontrole trakcji i technologie wielu map zapłonu, z możliwością wyboru trybu: turystyczny, szybki i deszczowy.
  • pierwszy na świecie cruiser wyposażony w reflektor ze światłami LED DRL do jazdy dziennej.
  • mocowanie elastyczne jednostki napędowej, będące w stanie całkowicie wyeliminować przenoszenie wibracji.
  • nowy napęd wału końcowego, o pracy gładkiej i cichej.

California 1400 Touring jest motocyklem doskonale wyważonym, dzięki niskiemu środkowi ciężkości oraz nisko umiejscowionemu siodłu nie sprawiającym problemów przy manewrowaniu z małymi prędkościami.

Przedni widelec 46 mm to kolejny powód do chwały. Zapewniający doskonałe prowadzenie, dzięki zabiegom stylistycznym wygląda jak replika tego z pierwszych modeli V7 i V850.

Układ hamulcowy korzysta z zalet oferowanych przez ABS ostatniej generacji i energii z układu hamulcowego niespotykanego dotychczas w tym segmencie motocykli: zaciski radialne Brembo o czterech przeciwstawnych tłoczkach działających na dwie tarcze o średnicy 320 mm z przodu i 282 mm z tyłu. Nowa jest skrzynia biegów o sześciu przełożeniach. Wspaniały jest też kokpit gdzie w jednaj okrągłej tarczy o średnicy 150 mm mamy zawarte wszystkie potrzebne informacje począwszy od obrotomierza analogowego wzdłuż zewnętrznego obwodu, a kończąc na wyświetlaczu wielofunkcyjnym zawieszony w centrum.

Bogate wyposażenie wersji Touring to : szyba „Patrol”, dodatkowe reflektory chromowane, kufry boczne o pojemności 35 litrów, tempomat, alerm.

Jednak, to bogate wyposażenie, nie wyklucza możliwości dalszych zmian motocykla według gustu i potrzeb właściciela.  Dostępny jest wybór akcesoryjnych elementów takich jak bagażnik, kufer centralny, tłumiki, siodła wszystkich typów i materiałów oraz elementy chromowane, bądź ze szczotkowanego aluminium.