Moto Guzzi V7 III 10th Anniversary już w Polsce!

05 V7 III Racer 10th AnniversaryMoto Guzzi V7 III Racer 10th Anniversary: wyjątkowy motocykl w numerowanej edycji specjalnej.

V7 to jeden z najbardziej znanych modeli Moto Guzzi, a wersja Racer zawsze stanowiła jego wizytówkę. Teraz pojawia się specjalna edycja Moto Guzzi V7 III Racer 10th Anniversary, obok której nie da się przejść obojętnie.

Legenda V7

Pierwszy V7 wyjechał na drogi w 1967 roku i od tamtej pory V7 stał się najbardziej znanym i celebrowanym spośród modeli Moto Guzzi. V7 pozostaje najlepiej sprzedającym się motocyklem Moto Guzzi, a to za sprawą klasycznych wartości, linii niewypadających z mody oraz niedoścignionej przyjemności z jazdy.

Dziś w salonach dostępny jest V7 III w kilku różnych odmianach, na czele których stoi V7 III Racer 10th Anniversary. Ten specjalny model produkowany w numerowanej liczbie sztuk właśnie trafia do sprzedaży w Polsce – pierwszy egzemplarz będzie można zobaczyć na żywo już od 15 sierpnia w nowym salonie Liberty Motors w Piasecznie przy ul. Puławskiej 44D.

V7 III Racer 10th Anniversary

Odmiana Racer zawsze była ambasadorem serii V7. Dziś, na 10. rocznicę powstania wersji Racer, Moto Guzzi przygotowało specjalną, numerowana edycję modelu V7 III Racer 10th Anniversary.

Wyjątkowy model jubileuszowy różni się znacząco od zwyczajnego Racera. W oczy rzuca się nowa przednia owiewka ze zintegrowaną szybą, stylowa i sportowa, wpisująca się w kanony autentycznych café racerów. Podkreślona została dedykowanymi, czerwonymi grafikami – obecnymi również na pokrywie tylnej kanapy – które w detalach podkreślają dziesiąty jubileusz modelu.

W owiewce znalazł się zupełnie nowy reflektor w technologii LED. Tylne światło i kierunkowskazy też są LEDowe. Nowoczesny i dynamiczny styl podkreślony został także przez smuklejszy tylny błotnik oraz zupełnie nowe lusterka montowane w końcówkach kierownicy.

Wiele detali nawiązuje do historii café racerów z Manadello oraz do 10-letniego stażu modelu Racer. Zbiornik, który okala klasyczny, skórzany pas, został teraz pokryty błyszczącym chromem, jak w oryginalnym modelu z 2010 roku. Kolejną cechą charakterystyczną jest pole z numerem 7 z detalem w barwach włoskiej flagi i z czerwoną obwódką.

Moto Guzzi V7 III Racer 10th Anniversary pozostaje wierny fundamentalnym wartościom modelu. Rama i wahacz są w czerwonym kolorze Rosso Corsa, jak V7 Sport z 1971 roku. Kierownica pozostaje dwuczęściowa. Wspaniała kanapa z garbem posiada teraz czerwone przeszycia – sprawia wrażenie jednoosobowej, jednak nakładkę można łatwo zdjąć, aby podróżować we dwójkę. Szprychowe koła mają czarne obręcze i czerwone detale.

V7 III Racer 10th Anniversary produkowany jest w edycji numerowanej, co jest podkreślone przez specjalną tabliczkę na górnej półce kierownicy. Jak zwykle jest najbardziej sportową odmianą wyposażoną w najbardziej prestiżowe części. Przykładami są regulowane podnóżki obrabiane z kawałka aluminium, czy elementy kierownicy produkowane z lekkich materiałów. Warto wspomnieć o wielu częściach wykonanych z aluminium anodowanego na czarno, jak boczne owiewki czy osłony przepustnicy.

Opony obecne w tym modelu (tak jak w V7 III Stone S) to nowe Dunlop Arrowmax Streetsmart, dzięki którym skuteczniej czerpać można z dynamicznego charakteru café racera z Mandello.

Technologia i bezpieczeństwo

Model V7 III od zawsze charakteryzował się łatwością prowadzenia i tak pozostaje do dziś. Jest dynamiczny w zakrętach, zapewniając jednocześnie łatwość manewrowania i stabilność jazdy. Przednie zawieszenie posiada nową geometrię. Z tyłu pracują dwa amortyzatory Kayaba z możliwością regulacji naprężenia wstępnego. Dopracowana konstrukcja zapewnia komfortową pozycję za kierownicą, a nisko umieszczona kanapa (770 mm) zapewni pewność podparcia.

Silnik

napędzający V7 III to jedyny w swoim rodzaju dwucylindrowiec w układzie V, umieszczony w motocyklu wzdłużnie, z cylindrami dumnie wystającymi na boki. Mnogość modyfikacji w III edycji V7 zapewnia wysoką kulturę pracy połączoną z osiągami zapewniającymi dynamikę i elastyczność. Silnik generuje 52 KM mocy oraz 60 Nm momentu obrotowego, ale V7 III dostępny jest także w wersji dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.

Bezpieczeństwo zawsze stanowiło dla Moto Guzzi wysoką wartość, dlatego modele V7 III posiadają dwukanałowy system ABS oraz 2-stopniową kontrolę trakcji MGCT, którą można także odłączyć. Dzięki tym asystentom, jazda w słabych warunkach pogodowych staje się pewna i bezpieczna. Każdy model V7 III może zostać dodatkowo wyposażony w system multimedialny MIA zapewniający połączenie ze smartfonem oraz dostęp do wielu funkcji i danych z jazdy.

Akcesoria

Każdy właściciel modelu V7 III może sprawić, że jego egzemplarz stanie się jedyny i niepowtarzalny w skali światowej, co perfekcyjnie wpisuje się w ideologię personalizacji motocykla celebrowaną w Mandello. Jest to możliwe dzięki bogatemu zestawowi oryginalnych akcesoriów Moto Guzzi. Na liście znalazło się 80 produktów, od układu wydechowego Arrow i zawieszenia Öhlins, przez karbonowe błotniki i panele, a na różnego rodzaju sakwach i kufrach kończąc.

Dostępność

Pierwszy egzemplarz jubileuszowego Moto Guzzi V7 III 10th Anniversary właśnie trafia do sprzedaży w Polsce. Ten model dostępny jest w wersji specjalnej z własnym i unikalnym numerem zaznaczonym na półce kierownicy.

Moto Guzzi V7 III 10th Anniversary będzie można podziwiać na żywo już od 15 sierpnia w nowym salonie Liberty Motors w Piasecznie przy ul. Puławskiej 44D.

01 V7 III Racer 10th Anniversary 03 V7 III Racer 10th copia
06 V7 III Racer 10th Anniversary
V7III Racer 10 anniversario